Adana Uçak Bileti Ara


En Ucuz Adana Uçak Biletleri

İstanbul - Adana 121,48 TL 'den
Ankara - Adana 177,95 TL 'den
Antalya - Adana 115,34 TL 'den
Gaziantep - Adana 156,79 TL 'den
İzmir - Adana 121,41 TL 'den
Trabzon - Adana 120,34 TL 'den

Popüler Adana Uçak Biletleri

Adana - İstanbul 136,77 TL 'den
Adana - Ankara 195,72 TL 'den
Adana - Antalya 176,82 TL 'den
Adana - Gaziantep 112,19 TL 'den
Adana - İzmir 157,54 TL 'den
Adana - Trabzon 182,52 TL 'den

Adana Hakkında

Adana Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biridir. Yaklaşık 2.5 milyonluk nüfusu ile de en kalabalık kentlerimizden biridir. Ülkemizin en sıcak bölgesi olan Akdeniz bölgesinde bulunmasından dolayı yıl boyu sıcaklıkların diğer şehirlerden yüksek seyrettiği görülür. Kışın kar yağışı nadir görülmektedir ve ılıman bir iklim hakimdir. Yazları ise bunaltıcı sıcaklara sahip kurak bir iklim görünür.

Adana'da bir çok gezilecek lokasyon bulunmaktadır; Çukurova Bölgesindeki en eski şehir olan Tepebağ Höyüğü, muhteşem doğal manzaralarıyla Seyhan Nehri, Roma döneminden kalan Taşköprü ve Büyük Saat civarında bulabileceğiniz Kazancılar Çarşısı'dır. Geçmişte başkenti olduğu Ramazanoğulları Beyliği'nden kalan Ramazanoğulları Konağı, suyu nehirden gelen Irmak Hamam, Piri Paşa tarafından yapılmış ve akdeniz bölgesinin en büyük hamamı olan Çarşı Hamam, 1700'lü yıllarda yapımı tamamlanmış Yeni Camii de bölgeye gidenlerin görmesi gereken diğer kültürel ve tarihi alanlardır.

Adana'nın Karaisalı, Sarıçam, Yüreğir, Seyhan ve Çukurova en büyük 5 ilçesidir. Adana'ya havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehirde Şakirpaşa Havalimanı ve askeri amaçla kullanılan adını genelde haberlerde duyduğumuz İncirlik Havaalanı bulunmaktadır. Şehir içi ulaşım genellikle; 13 istasyona sahip bir metro ile sağlanmaktadır.  Adana'da şehir merkezi haricinde aşırı bir trafik görülmemektedir.

Havalimanından Adana Şehir Merkezine Ulaşım


Adana; Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehridir. Ülkemize uluslar arası ulaşım, Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla da bağlanmaktadır. Kentin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehre ulaşmak gayet kolaydır.

Havaş otobüsleri ile havalimanına gidilebileceği gibi, Mersin ve Hatay yönün de bu otobüsleri de kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Adana’nın en fazla nüfusuna sahip olan Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanından adananın merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsü gitmektedir. Havalimanı çıkış tarafında yer alan duraklardan binebileceğiniz belediye otobüsleri ile şehir merkezine, Çukurova Üniversitesi’ne ve Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ulaşabilirsiniz.

Hastane ile Akıncılar güzergahı seferlerine ve metro istasyonlarına da 135 numaralı otobüsle gidilebilir. Otobüsler sabah 6 ile akşam 7 saatleri arasında her saat başı gidiş geliş olarak hareket etmektedir.

Minibüs ve Dolmuş

Şakirpaşa Havalimanında otobüslerden daha fazla hareket eden ve kısa mesafe olduğu için daha çok tercih edilen minibüs ve otobüsler de yer almaktadır. Havalimanı yolcularını kente taşıyan Havalimanı ile Şehir Merkezi güzergahı ile Meydan hattı adında iki hat bulunmaktadır. Minibüs ve dolmuşlar iki yönde de hareket etmektedir. Bu hattan birkaç dakika arayla kalkıyorlar ve uygun bir ulaşım aracı oluyorlar.

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı’ndan Seyhan nehri kıyısındaki kent merkezine ulaşmak için taksiyi de değerlendirebilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksiler uygun bir fiyat ile ulaşımı sağlamaktadır.

Özel Araç

Adana Şakirpaşa Havalimanında araç kiralayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde yer alan yerli ve yabancı araç kiralama şirketlerinin ofislerinden aracınızı teslim alabilirsiniz. Adana'da zaman geçirmek isteylerin tercihi olan bu ulaşım araçları, şehirde gezmeyi de kolaylık haline dönüştürmektedir. Uçakla tekrar şehirden ayrılanların daha fazla tercihi olan araç kiralama şirketleri hem uygun.

Havalimanında 600 araç kapasiteli açık otopark da yer almaktadır. Eğer havalimanı çıkışındaki Barış Bulvarı yolundan devam edilip Turhan Cemil Beriker Bulvarı takip edilir ise, yol sizi şehrin merkezinde yer alan Girne Bulvarı, Sabancı Camii, Yüreğir Otogarı ve Adana Arkeoloji Müzesi’ne kadar götürmektedir.

Popüler Adana Aramaları

Bodrum adana uçak bileti satın almak veya rezervasyonu yaptırmak için uygun ve ucuz seçenekler sizi bekliyor.
Ucuz Bodrum adana uçak bileti burada.

bodrum adana uçak bileti bodrum adana ucuz uçak bileti bodrum adana uygun uçak bileti bodrum adana en uygun uçak bileti bodrum adana için ucuz uçak biletleri bodrum adana ucuz uçak bileti iletişim bodrum adana ucuz uçak bileti numarası