Izmir Uçak Bileti Ara


En Ucuz Izmir Uçak Biletleri

İstanbul - Izmir 147,75 TL 'den
Ankara - Izmir 127,86 TL 'den
Antalya - Izmir 134,67 TL 'den
Gaziantep - Izmir 128,66 TL 'den
Adana - Izmir 157,54 TL 'den
Trabzon - Izmir 172,14 TL 'den

Popüler Izmir Uçak Biletleri

Izmir - İstanbul 145,90 TL 'den
Izmir - Ankara 175,83 TL 'den
Izmir - Antalya 189,66 TL 'den
Izmir - Gaziantep 144,20 TL 'den
Izmir - Adana 121,41 TL 'den
Izmir - Trabzon 182,41 TL 'den

Izmir Hakkında

İzmir, yaklaşık 5 milyonluk nüfusu ile Türkiye'nin 3. büyük kentidir. İzmir limanı ve sanayisiyle önemli bir kent olmasının yanında Selçuk, Çeşme ve Foça gibi ilçeleriyle turizm açısından da çok tercih edilen bir kentimizdir. Aynı zamanda İzmir Türkiye'nin kökleşmiş fuarlarından olan İzmir Enternasyonal Fuarı'na da ev sahipliği yapmaktadır.

Ilıman bir iklime sahiptir İzmir. Yazlar sıcak ve kurak geçen izmirde kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İzmir'de havalimanından şehrin bazı bölgelerine metro bağlantısı bulunmaktadır. Aliağa'dan başlayıp havalimanını da içine alarak Torbalı'ya kadar süren metro bağlantısı vardır. Çeşme otobanının yapımıyla Çeşme ve Alaçatı'nın beğenisi katlanarak artmıştır. Alaçatı'da uluslararası sörf organizasyonları yapmaktadır. İzmir'de Saat kulesi, Kordon Boyu, Asansör, Kültür Park gibi yerler gezilebilir. Ama tarih meraklısı iseniz Selçuk ilçesindeki Efes Harabeleri ve Meryem Ana evi önemli kültür merkezlerimizden biridir. Gezip görmenizi tavsiye ederiz.

Şehirde İzmir Ekonomi, İzmir İleri Teknoloji, 9 Eylül, Ege, İzmir, Yaşar, Gediz, Katip Çelebi ve Şifa Üniversiteleri olmak üzere 9 adet üniversite bulunur. İzmir'de toplam 30 ilçe vardır ve bunlardan 21'i büyükşehir belediyesine bağlıdır. Bornova, Menemen, Selçuk, Aliağa, Buca, Karşıyaka, Torbalı, Urla, Balçova, Kemalpaşa, Konak, Bayındır, Çiğli, Foça, Bayraklı, Urla, Narlıdere, Gaziemir, Güzelbahçe, Seferihisar, Karabağlar bu ilçeler Büyükşehir'e bağlıdır. Diğerleri ise Dikili, Çeşme, Kınık, Bergama, Ödemiş, Kiraz, Tire, Karaburun, Beydağ ilçeleridir.

Havalimanından İzmir Şehir Merkezine Ulaşım


İzmir Adnan Menderes Havalimanı Gaziemir ilçesinde bulunmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanından belediye otobüsleri, havaş otobüsleri, taksi, tren veya özel aracınızla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bulunan araç kiralama şirketlerinden de araç kiralamak da mümkün.

Özel Araç

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan İzmir'in merkezine özel aracınızla gidecekseniz yaklaşık 30 dakika sonra Alsancak ve Konak gibi merkezlere ulaşabilirsiniz.

Havaş

Günün erken saatlerinden gece geç vakitlere kadar sefer düzenlenmektedir. Havaş otobüsleri ile şehir merkezine ulaşmak iyi bir seçenek. Karşıyaka, Alsancak, Kuşadası ve Aydın gibi hem şehirin içinde hem de dışında birçok noktaya uçağınız indikten sonra Havaş otobüsleri ile ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Nisan ile Kasım dönemi dışında havalimanından Çeşme'ye de sefer düzenlenmektedir.

Taksi

İzmir Adnan Menderes Havalimanının hemen dışında yer alan taksilerle de dilediğiniz noktaya hızlıca ulaşabilirsiniz. Fakat özellikle Çeşme gibi şehrin dışında kalan noktalara gidecekseniz, taksi pahalı bir araç olacaktır. Gitmek istediğiniz yerin uzaklığını öğrenip yola çıkmadan önce ücret hesaplaması yapabilirsiniz.

Otobüs 

İzmir merkezine ulaşırken kullanabileceğiniz alternatiflerden biri de tabiki belediye otobüsleridir. 200 numaralı hatla Mavişehir'e sefer düzenlenirken, 202 numaralı hatla Alsancak ve çevresine, 204 numaralı hatla ise Bornova ve çevresine sefer düzenlenmektedir.

Kentkart  olmadan otobüs, metro ve trenlerde kullanamayacağınızı hatırlatmak isteriz. Kentkart almanız gerektiğini de hatırlatalım.

Tren

Adnan Menderes Havalimanı'ndan izmir merkezine ulaşabileceğiniz en hızlı ve kullanışlı ulaşım seçeneği banliyö treni. Havalimanının hemen dışındaki peronlara kısa süren bir yürüyüşle ulaşabilir, buradan da kentkart temin edip trenle izmir şehir merkezine kadar ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

İzmir'de ulaşım için araç kiralamak da bir seçenek. İzmir'de birkaç gün zaman geçirecekseniz ve dönüşte seyahatinizi uçakla sonlandıracaksanız, gelmeden birkaç saat önce aracınızı internetten rezerve edebilir, havalimanında yer alan ofislerden teslim alabilirsiniz. Dönüş zamanınızdan birkaç saat öncesinde, havalimanında bulunan kiralama ofisine aracınızı teslim edebilirsiniz.

İzmir'de akşam iş çıkışı saatleri dışında trafik stabil olarak akmaktadır. Bu da araç kiralama seçeneğini daha avantajlı hale getirmektedir. Havalimanından araç kiralayabileceğiniz firmalar arasında ise yerli ve yabancı birçok seçenek mevcut.

Popüler Izmir Aramaları

Erzincan izmir uçak bileti satın almak veya rezervasyonu yaptırmak için uygun ve ucuz seçenekler sizi bekliyor.
Ucuz Erzincan izmir uçak bileti burada.

erzincan izmir uçak bileti erzincan izmir ucuz uçak bileti erzincan izmir uygun uçak bileti erzincan izmir en uygun uçak bileti erzincan izmir için ucuz uçak biletleri erzincan izmir ucuz uçak bileti iletişim erzincan izmir ucuz uçak bileti numarası