Ankara Uçak Bileti Ara


En Ucuz Ankara Uçak Biletleri

İstanbul - Ankara 168,14 TL 'den
Adana - Ankara 134,50 TL 'den
Antalya - Ankara 113,79 TL 'den
Gaziantep - Ankara 112,13 TL 'den
İzmir - Ankara 170,16 TL 'den
Trabzon - Ankara 177,80 TL 'den

Popüler Ankara Uçak Biletleri

Ankara - İstanbul 150,68 TL 'den
Ankara - Adana 151,37 TL 'den
Ankara - Antalya 158,13 TL 'den
Ankara - Gaziantep 139,84 TL 'den
Ankara - İzmir 195,62 TL 'den
Ankara - Trabzon 194,27 TL 'den

Ankara Hakkında

Ankara Türkiye'nin başkentidir. Aynı zamanda da yaklaşık 6 milyonluk nüfusuyla en kalabalık ikinci şehridir. Cumhuriyetin kurulmadan önce küçük bir kent olan Ankara, başkent olduktan sonra hızlı bir büyüme ile diğer iileri geride bırakmıştır. Şehrin en görkemli yapıları bakanlık ve büyükelçilik binalarıdır. Anıtkabir yani Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrinin bulunduğu yapı, Ankara'nın en çok ziyaretçi çeken yeridir. Şehirde aynı zamanda Etnografya, Resim Heykel Müzeleri ve Arkeoloji Müzesi gezilebilir yerler arasında. Şehri tepeden gören Atakule ve Karum Alışveriş Merkezi de en uğrak yerleridir. Gençlik Parkı, Kızılay, Atatürk Orman Çiftliği gibi şehir içi parkları mevcuttur. İçerisinde su sporları da yapılabilen Gölbaşı bulunmaktadır. Şehir içinde metro ağı ve belediye otobüsleri yaygındır. Havalimanı ise Ankara'nın merkezine uzaktır. Havalimanı ulaşımı havaş ve belediye otobüsleriyle yapılmaktadır. Ankara yazları sıcak ve kuru geçerken, kışları soğuk geçen karasal bir iklime sahiptir.

Ankara Uluslararası Müzik Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali ve Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali gibi kültürel organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Ankara'daki üniversiteler; Hacettepe, Ankara, Ortadoğu Teknik, Gazi, Başkent, Yıldırım Beyazıt, TOBB Ekonomi ve Teknoloji, Çankaya, Turgut Özal, Atılım, Bilkent, TED, Türk Hava Kurumu ve Ufuk Üniversiteleri. Ankara'nın 18'i merkez olmak üzere toplam 25 ilçesi vardır.

Havalimanından Ankara Şehir Merkezine Ulaşım


Esenboğa Havalimanı Ankara'nın tek havalimanıdır. Esenboğa Havalimanı'ndan kentin merkezi noktaları olan Gar, Kızılay, Aşti, Sıhhiye ve Ulus’a Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği Belko Air isimli otobüsler, Ego otobüsleri, taksi ve şahsi araçlarla ulaşım sağlanmaktadır.

Akyurt ilçesinde yer alan Esenboğa havalimanı içerisinde araç kiralama noktaları da bulunmaktadır.

Belko Air

Havalimanı ile Ankara'nın önemli noktalarından Sıhhiye, Kızılay ve Ulus gibi noktaları arasında sefer yapan otobüsler; 442/A ve 442/K hat numarası ile iki yönde de 06.00 ile 00.00 arası hizmet vermektedir. Ayrıca 45 kişilik araçlarda host hizmeti de bulunuyor.

EGO Otobüsleri

Uzun süren aralıklarla havalimanı çıkışlarından hareket eden 442-3 hat numaralı otobüs sizi Güvenpark, AKM, Ankara Arena, Ulus ve Sıhhiye’ye götürecektir.

Taksi

Ankara’da taksi genel olarak ekonomik ve hızlı bir ulaşım aracıdır. Fakat havalimanı şehir merkezine çok yakın bir mesafede olmadığı için diğer araçlara kıyasla daha pahalı bir seçenek.

Araç Kiralama

Esenboğa Havalimanı'nın iç hatlar terminali içerisinde yerli ve yabancı bir çok araç kiralama şirketi bulunuyor. Bu firmaların şubelerini Ankara'nın merkezi noktalarında da bularak aracınızı kiralayabilirsiniz. Trafik yoğunluğu genellikle iş çıkış saatleri dışında fazla olmadığından stressiz bir şekilde otomobil kullanabilirsiniz.

Popüler Ankara Aramaları

Kahramanmaras ankara uçak bileti satın almak veya rezervasyonu yaptırmak için uygun ve ucuz seçenekler sizi bekliyor.
Ucuz Kahramanmaras ankara uçak bileti burada.

kahramanmaras ankara uçak bileti kahramanmaras ankara ucuz uçak bileti kahramanmaras ankara uygun uçak bileti kahramanmaras ankara en uygun uçak bileti kahramanmaras ankara için ucuz uçak biletleri kahramanmaras ankara ucuz uçak bileti iletişim kahramanmaras ankara ucuz uçak bileti numarası