Amasya Merzifon Havaalanı

Amasya'ya Hoşgeldiniz

Eski adı "Amaseia" olan Amasya, Karadeniz Bölgesi'nde yer alan bir kentimizdir. Amasya ilinin 7 ilçesi, 20 beldesi, 349 tane de köyü bulunmaktadır. Kentin doğusunda Tokat, kuzeyinde Samsun, batısında ise Çorum bulunmaktadır.

Şehzadeler şehir olarak bilinen bu güzel kent Venedik görüntüsüne sahip binaları ve içinden geçen nehri ile sizi büyüleyecektir. Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Amasya'da müzeler, mağaralar ve türkülere bile konu olmuş dağlar keşfetmeniz için sizi beklemektedir.

Ülkemizde gezip görülecek yerlerin başında gelen Amasya'ya mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Amasya Merzifon Havaalanı Tarihçesi

Amasya'ya havayolu ile ulaşımı sağlayabilmek için Amasya Merzifon Havalimanı 2008 yılında inşa edilerek hizmete açılmıştır. Dış hatlar terminalinin bulunmadığı havalimanından sadece iç hatlar uçuşları yapılabilmektedir.

Amasya Merzifon Havalimanı, sınırları içerisinde bulunduğu Merzifon ilçesine 6 km, Amasya şehir merkezine ise 45 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Amasya Merzifon Havaalanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Amasya Merzifon Havaalanı Nerede?
• Şehir merkezine 45 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 50 Dk sürmektedir..
Amasya Merzifon Havaalanı İçerisinde Neler Var?
 
Kafe
 
ATM
 
Büfe
 
Araç Kiralama
 
Wifi
 
Emanet Eşya

Pek büyük olmayan Amasya Merzifon Havalimanı içerisinde yine de yolcular tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilmektedirler. Araç kiralama ofislerinden alışveriş yapabileceğiniz büfelere ve yemek yiyip vakit geçirebileceğiniz kafe restoranlara kadar çeşitli kategorilerde imkanlar yolculara sunulmaktadır.

Amasya Merzifon Havaalanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

 
Taksi
225 TL / 50 Dk
 
Havalimanı Servisleri
15 TL / 1 Saat 30 Dk
 
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Taksi

Ortalama Ücret: 225 TL
Ortalama Süre: 50 Dk

Amasya'nın bir ilçesi olan Merzifon'a kurulmuş olan havalimanı şehir merkezine görece uzak bir konumda bulunmaktadır. Bu yüzden çok aceleniz yoksa taksi ile ulaşım tavsiye edilmez.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 TL
Ortalama Süre: 1 Saat 30 Dk

Havalimanı'na indiğinizde Merzifon merkeze. Amasya merkeze. Tokat'ın Erbaa ilçesine ve Çorum'a ulaşımınızı sağlamak için hazır bekleyen havayolu servislerini göreceksiniz. Bu servisler uçak iniş kalkış saatlerine göre sefer düzenlemekte olup aynı zamanda bu merkezlerden havalimanına da ulaşımı sağlamaktadır.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Taksileri ve havayolu firmalarının servislerini tercih etmezseniz bir diğer seçenek olarak da havalimanı içerisinde bulunan ofislerden araç kiralayarak hızlı ve konforlu bir biçimde dilediğiniz yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Amasya Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Toplu Taşıma Araçları: 2,50 TL
Taksi: 5 TL / Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Amasya'da şehir içi ulaşımda en sık kullanılan ulaşım türü minibüslerdir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kent içi ulaşımda kullanabileceğiniz diğer alternatifler ise belediye otobüsleri ve taksiler olarak karşımıza çıkmaktadır.