Denizli Çardak Havaalanı

Denizli'ye Hoşgeldiniz

Akıllarda meşhur horozu ile yer edinen Denizli, Ege Bölgesi'nde bulunan ve adının aksine denize kıyısı olmayan bir kentimizdir. Her ne kadar denizi olmasa da dağları, ovaları, gölleri ve Pamukkale Travertenleri ile muhteşem doğal güzelliklere sahiptir.

Doğusunda Afyon ve Burdur, batısında Aydın ve Manisa, güneyinde Muğla, kuzeyinde ise Uşak bulunur. İklim olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Topraklarının büyük çoğunluğunda ormanlar bulunur ve bu ormanlarda çok çeşitli ağaç türlerine raslamak mümkündür.

Denizli Çardak Havaalanı Tarihçesi

Çardak Havaalanı Denizli şehrinde yer alan hem sivil nitelikli hem de askeri nitelikli bir havaalanı olarak dikkat çekmektedir. İlk olarak 1991 yılında hizmet vermeye başlandığı bilinmektedir. İlk başlarda küçük bir terminal alana sahip olan bu havaalanı daha sonra büyütülmüş ve hizmete de aktif hale getirilmiştir. 2008 yılında da hizmet vermesi için açılışı yapılmıştır.

Terminal alanın büyüklüğü 18.739 kilometre kare olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda Çardak Havaalanı sadece iç hatlara yolcu taşımakla kalmaz, aynı zamanda dış hatlara da yolcu taşımaktadır. Havaalanında VİP hizmeti bulunmaktadır. Yolcuların yararlanması ve rahata vakit geçirmeleri için kafe ve restoran hizmeti de ayrıca bulunmaktadır. Havaalanı DHMI tarafından işletilmektedir. 08.30-17.00 saatleri arasında mesai yapmakta olan havaalanı firması uçuş hizmetleri için 24 saat açıktır.

Turkish Airlines, Anadolu Jet ve Pegasus gibi büyük firmalarla çalışmakta olan firma düzenli olarak seferler yapmaktadır. Havaalanında iç hatlar ve dış hatlar terminalinin yanı sıra bir de genel havacılık terminali bulunmaktadır. Havaalanı elektronik sistemler vasıtasıyla korunmakta ve sürekli olarak da denetlenmektedir. Böylelikle uçuş sırasında güvenlikle ilgili bir problem oluşması engellenmektedir.

Denizli Çardak Havaalanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Denizli Çardak Havaalanı Nerede?
• Şehir merkezine 63 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 55 Dk sürmektedir..
Denizli Çardak Havaalanı İçerisinde Neler Var?
 
Kafe
 
ATM
 
Büfe
 
Hediyelik Eşya
 
Araç Kiralama

Çardak Havaalanı birçok hizmeti alabileceğiniz havaalanları arasında bulunmaktadır. Örneğin havaalanı, uçak beklerken ortaya çıkacak herhangi bir durumun önlenmesi için sağlık hizmetleri vermektedir.

Havaalanından dilediğiniz yere gitmek için kullanacağınız taksi hizmetleri, ATM bölümleri ve eşyalarınızı emanet edebileceğiniz dolaplar da ayrıca bulunmaktadır.

Bunun dışında havaalanının turizm danışma hizmeti de bulunmaktadır. Havaalanlarının olmaza olmazı güvenlik hizmeti de elbette vatandaşlara karşı sunulan hizmetler arasında yer almaktadır.

Denizli Çardak Havaalanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

 
Taksi
315 TL / 55 Dk
 
Minibüs
2,50 TL / 1 Saat 40 Dk
 
Havalimanı Servisleri
15 TL / 1 Saat 15 Dk
 
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Taksi

Ortalama Ücret: 315 TL
Ortalama Süre: 55 Dk

Denizli Çardak Havalimanı'na ulaştığınızda kent merkezine gitmek için havalimanı çıkışında bekleyen taksileri kullanmanız mümkündür.

Minibüs

Ortalama Ücret: 2,50 TL
Ortalama Süre: 1 Saat 40 Dk

Denizli kent merkezinden kalkan minibüsler havalimanına kadar yolcu taşımaktadır. Siz de daha uygun bir fiyata ulaşımınızı gerçekleştirmek niyetinde iseniz bu minibüsleri kullanabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 TL
Ortalama Süre: 1 Saat 15 Dk

Havalimanı servisleri ile de uçuşunuzun ardından Denizli kent merkezine ulaşmanız mümkündür.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Denizli Çardak Havalimanı'nda bulunan araç kiralama ofislerinden bir otomobil kullanarak hem şehir merkezine ulaşabilir hem de kent içinde ve dışında dilediğiniz gibi ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Denizli Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Toplu Taşıma Araçları: 2,50 TL
Taksi: 5 TL / Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Fazla büyük olmayan Denizli ilinde kent içi ulaşımda en çok tercih edilen ulaşım aracı minibüsler olmaktadır. Uygun fiyatları ve kısa sefer aralıkları ile Denizli halkının ulaşım ihtiyacına cevap vermektedirler.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Minibüsler dışında taksiler ve otobüsler de kent içinde ulaşımınızı sağlayabileceğiniz diğer ulaşım araçları olarak göze çarpıyor.