Erzincan Havalimanı

Erzincan'a Hoşgeldiniz

Erzincan, Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Fırat Nehri'nin kuzeyinde bulunur. Tarihi açıdan çok önemli bir konumda yer alır ve ipek yolu adı verilen ve uğruna büyük medeniyetlerin kanlı savaşlar yaptıkları ticaret yolu üzerinde konumlanmıştır.

Tarih boyunca Erzincan toprakları üzerinde Hitit, Urartu, Med, Pers ve Helen medeniyetleri hüküm sürmüştür. Malazgirt zaferi ile birlikte Türkler'in hakimiyetine girmiştir.

Erzincan Havalimanı Tarihçesi

1988 yılında sivil hava trafiğine açılmış olan Erzincan Havaalanı günümüzde sivil ve askeri hizmet vermekte olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olup DHMİ tarafından işletilmektedir.

Kurulduğu günden bu yana yenilenmeye ve gelişmeye devam eden Erzincan Havaalanı günümüzde hava trafiğine sahip bir havaalanı olarak hizmet vermesinin yanı sıra eğitim amaçlı da kullanılmakta olan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.

Erzincan Havaalanı’nın yıllık yolcu kapasitesi 3.250.000 olup bu yolculara hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri ile hizmet sunulmaktadır.

Havaalanı kurulduğu günden beri göstermiş olduğu gelişim ile günümüzde modern şartlarda hizmet vermekte olan ve yüksek donanımlar ile kaliteli hizmet sunan bir havaalanı olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir. Yolcu kullanımına açılmış alanların nizami ve modern oluşu ile de Erzincan Havaalanı oldukça modern bir yapıya sahip olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Erzincan Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Erzincan Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 7 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 15 Dk sürmektedir..
Erzincan Havalimanı İçerisinde Neler Var?
 
Kafe
 
ATM
 
Restoran
 
Büfe
 
Araç Kiralama

Erzincan Havaalanı içerisinde yolcular için oluşturulmuş olan kafeterya, otopark, sağlık hizmetleri ünitesi, PTT hizmetlerinin yanı sıra bir de misafirhane bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra havaalanı içerisinde özel uçaklar için oluşturulmuş olan VIP salon, iç ve dış hatlar terminali, bekleme salonu, mescit, lavabo ve eğitim amaçlı oluşturulmuş olan bir de salon bulunmaktadır.

 

Erzincan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

 
Taksi
35 TL / 15 Dk
 
Havalimanı Servisleri
15 TL / 25 Dk
 
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Taksi

Ortalama Ücret: 35 TL
Ortalama Süre: 15 Dk

Havalimanı servislerini tercih etmeyenler için şehir merkezine ulaşım için en uygun yöntem taksiler olmaktadır. Havalimanı kente fazla uzak bir konumda olmadığı için bütçenizi de fazla zorlamaz.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 TL
Ortalama Süre: 25 Dk

Havalimanından Erzincan şehir merkezine ulaşım için kullanılabilecek bir diğer alternatif. uçak saatleri ile uyumlu olarak sefer düzenleyen havalimanı servisleridir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Eğer kentte bir süre kalmayı planlıyor iseniz havalimanından çıkmadan araç kiralama ofislerinden hizmet alarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Erzincan Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Toplu Taşıma Araçları: 2,50 TL
Taksi: 5 TL / Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Erzincan içerisinde şehir içi ulaşım amacıyla en sık kullanılan araçlar minibüslerdir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Minibüsler haricinde kullanılabilecek diğer araçlar ise belediye otobüsleri ve taksilerdir.