Gaziantep Havalimanı

Gaziantep'e Hoşgeldiniz

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki en gelişmiş kentlerimizden olan Gaziantep, uygarlıkların beşiği olarak bilinen Mezopotamya bölgesinde ve Anadolu'nun ilk yerleşim yerlerinin başında yer almaktadır.

Akdeniz ve karasal iklimin karışımının gözüktüğü şehirde sanayi ve ticaret oldukça gelişmiştir. Ayrıca Antep fıstığı ve Antep baklavası ile de ülkemiz mutfağına lezzetli katkılarda bulunmaktadır.

Gaziantep Havalimanı Tarihçesi

1976 yılında hizmete açılan Gaziantep Havaalanı seneler içerisinde gelişme göstererek 1993 yılında yurt dışı seferler düzenlemeye başlamış ve böylelikle hem iç hatlar hem de dış hatlar ile yolcu taşımacılığı yapmakta olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olmuştur.

Bu süreçten sonra da gelişme konusunda hız kesmeden yenilikler yapmaya devam eden Gaziantep Havaalanı 2006 yılında hizmete soktuğu yeni iç – dış hatlar terminali ile senelik 4 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hizmet kalitesi belgelendirilmiş olan bir havaalanı olma özelliğine sahip olan Gaziantep Havaalanı gelişme göstermeye devam ederek gelecek yıllarda çok daha iyi hizmet kalitesine ulaşarak hizmet vermeye devam edecektir.

Havaalanı içerisinde yer alan 400 araç kapasiteli bir otopark da yolcu ve yolcu karşılayacak kimselerin hizmetine sunularak havaalanı ve etrafında karışıklıklar olmasının önüne geçilmiştir. İçerisinde yolcuların vakit geçirebileceği alanlar da bulunduran Gaziantep Havaalanı bulunduğu bölgede oldukça büyük öneme sahip olarak 7/24 seferler düzenlemekte ve bu seferler ile hizmet sunmakta olan bir havaalanı olarak bilinmektedir.

Gaziantep Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Gaziantep Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 20 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 35 Dk sürmektedir..
Gaziantep Havalimanı İçerisinde Neler Var?
 
Kafe
 
ATM
 
Restoran
 
Büfe
 
Araç Kiralama
 
Emanet Eşya

Gaziantep Havaalanı içerisinde VIP ve CIP hizmetleri ve hizmet vermekte olan bir kargo binası bulunmaktadır.

Bu teknik özelliklerin yanı sıra yolculara hizmet sunabilmek adına havaalanı içerisinde yolcu kullanımına açık bir otopark, uçuş saatini beklerken zaman geçirebilmeniz adına kafeterya, ATM hizmetleri ve sağlık problemi durumlarında başvurabileceğiniz bir sağlık ünitesi yer almaktadır.

 

Gaziantep Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

 
Taksi
100 TL / 35 Dk
 
Toplu Taşıma Araçları
2,50 TL / 50 Dk
 
Havalimanı Servisleri
15 TL / 45 Dk
 
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Taksi

Ortalama Ücret: 100 TL
Ortalama Süre: 35 Dk

Gaziantep havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilecek en hızlı ve konforlu seçenek şüphesiz ki taksilerdir.

Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2,50 TL
Ortalama Süre: 50 Dk

Kent merkezine uygun bir fiyata ulaşmak için havalimanından kent merkezine seferler yapan otobüsler kullanılabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 TL
Ortalama Süre: 45 Dk

Havalimanındaki uçuş saatlerine göre düzenlenen Havaş servisleri sayesinde Gaziantep Havalimanı'ndan kent merkezine ulaşmanız oldukça kolay olacaktır.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Hem havalimanından kent merkezine. hem de şehir içinde ulaşımınızı sağlamanızın bir diğer alternatif yolu ise havalimanı içerisinde hizmet veren firmalardan bir araç kiralamaktır.

Gaziantep Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Toplu Taşıma Araçları: 2,50 TL
Taksi: 5 TL / Km
Raylı Araçlar: 2,50 TL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Gaziantep şehir içi ulaşımında en sık kullanılan ulaşım aracı otobüsler olmaktadır. Havalimanı dahil şehrin bir çok noktasına ulaşabileceğiniz otobüslere binebilmek için öncelikle Kart27 almanız gerektiğini belirtelim.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kent içerisinde ulaşım için otobüs haricinde en sık kullanılan araçlar ise tramvay, minibüs ve taksiler olarak belirtilebilir.