Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

Isparta'ya Hoşgeldiniz

Güller diyarı Isparta ülkemizin Akdeniz Bölgesi'nde Antalya'nın hemen üzerinde bulunmaktadır. Burdur şehir merkezi ile birbirine çok yakın olan Isparta'da tarih boyunca Hititler, Lidyalılar, Romalılar gibi oldukça köklü medeniyetler hüküm sürmüştür.

Tarihteki adı ilk olarak "İsbarid" iken daha sonra "Sparta" olarak bilinmiştir. Devamında ise zamanla Isparta olarak haritalardaki yerini almıştır.

12 ilçeye sahip olan vilayet, yarı kurak, az nemli, kışları serin ve yazları sıcak bir iklime sahiptir.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Tarihçesi

Isparta Süleyman Demirel Havaalanı 1997 yılında hava trafiğine başlayarak hizmet vermeye başlamış olan bir havaalanı olarak günümüzde hala hizmet vermeye devam etmektedir. Havaalanı Isparta ve Burdur il merkezleri arasında Keçiborlu ve Dinar ilçeleri ortasında bir konuma sahiptir.

Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bir mesafeye sahip olan Süleyman Demirel Havaalanı nispeten uzak konumlanmış havaalanları arasında yer almaktadır. İç ve dış hatlar seferleri ile hizmet vermekte olan Süleyman Demirel Havaalanı uluslararası nitelik taşımakta olan sivil bir havaalanı olup 5400 metrekarelik alan üzerine kurulmuş olan iç ve dış hatlar ortak terminali ile hizmet vermektedir.

Süleyman Demirel Havaalanı yıllık 600 bin yolcu kapasitesine sahip olarak hizmet vermektedir. Süleyman Demirel Havaalanı zaman zaman farklı okullardan tarafından yoğun bir biçimde pilotaj eğitimi için kullanılmaktadır. Önümüzdeki yıllarda ise Ankara Etimesgut’ta bulunan Kara Havacılık Okulu’nun Isparta’ya taşınması ve havaalanının askeri ve sivil ortak kullanımına açılarak hizmet vermeye devam etmesi planlanmaktadır.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 34,5 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 37 Dk sürmektedir..
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı İçerisinde Neler Var?
 
Kafe
 
ATM
 
Büfe
 
Araç Kiralama
 
Wifi
 
Emanet Eşya

Isparta Havaalanı içerisinde yolcuların kullanımına açık olan alanlarda yolculara hizmet sunmak amacı ile alanlar oluşturulmuştur.

Bekleyen yolcular için bekleme salonu, kafeterya, bankamatik ve sağlık hizmetleri ünitesi bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra 100 araç kapasiteli bir otopark da havaalanı içerisinde yer almaktadır.

 

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

 
Taksi
172,50 TL / 37 Dk
 
Havalimanı Servisleri
15 TL / 50 Dk
 
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Taksi

Ortalama Ücret: 172,50 TL
Ortalama Süre: 37 Dk

Şehir merkezine görece uzak bir konumda bulunan havalimanından ulaşımınızı taksi ile gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız öncelikle taksici ile fiyat konusunda anlaşmanız yararınıza olacaktır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 15 TL
Ortalama Süre: 50 Dk

Havalimanından kent merkezine ulaşmak için en sık kullanılan yöntem olarak Havaş servisleri karşımıza çıkmaktadır. Uçuş saatlerinize göre planlanan servisler sayesinde ulaşımınızı hem ekonomik hem de konforlu bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Havalimanından ulaşım için tercih edebileceğiniz son alternatif ise havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları olmaktadır.

Isparta Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Toplu Taşıma Araçları: 2,50 TL
Taksi: 5 TL / Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Isparta içerisinde ulaşımınızı sağlamak adına tercih edebileceğiniz en sık kullanılan ulaşım aracı minibüsler olmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Ayrıca taksiler ve otobüsler de kent içi ulaşım için sıklıkla kullanılmaktadır.