Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Tekirdağ'a Hoşgeldiniz

Trakya samimiyetini bulabileceğiniz şehirler arasında yer alan Tekirdağ, tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış şehirler arasındadır.

2016 sayımlarına göre nüfüsü 972.875'tir. Tekirdağ, Marmara Denizi ve Çanakkale'ye komşuluk yapmakla birlikte Kırklareli'ye ve karadenize de sınırı bulunmaktadır.

Tekirdağın 11 ilçesi bulunmaktadır. Bunlar; Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpaşa ve Şarköy'dür.

 

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Tarihçesi

Çorlu Havaalanı’nın inşasına 1995 yılında Atatürk Havaalanı’nda yaşanan yoğunluğun hafifletilmesi için başlanmıştır. 1998 yılında inşası tamamlanan Çorlu Havaalanı’nın açılışı ağustos ayında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından yapılarak hizmete girmiştir.

O günden beri Çorlu Havaalanı hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri düzenleyerek hizmet vermektedir. Çorlu Havaalanı 7/24 uluslararası hava trafiğine açık bir havaalanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Trakya bölgesinde aktif olarak yolcu taşımacılığı hizmeti vermekte olan tek havaalanı Çorlu Havaalanı olduğundan dolayı oldukça büyük öneme sahip olup bu bölgede aktif olarak hizmet vermektedir.

Atatürk Havaalanı’nın yoğunluğunu azaltma görevinin yanı sıra bölgesel anlamda da oldukça önemli bir yere sahiptir. Gelişmeye devam eden Çorlu Havaalanı hem sivil hem de askeri havaalanı kategorisinde yer alan bir havaalanı olarak hizmet vermektedir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Tekirdağ Çorlu Havalimanı Nerede?
• Şehir merkezine 13,2 Km uzaklıkta.
• Şehir merkezine ortalama 20 Dk sürmektedir..
Tekirdağ Çorlu Havalimanı İçerisinde Neler Var?
 
Kafe
 
ATM
 
Büfe
 
Araç Kiralama
 
Wifi
 
Emanet Eşya

Çorlu Havaalanı içerisinde yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tesisler oluşturmuştur. Yolcular yiyecek içecek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Havalimanı içerisinde bir adet büfe yer almaktadır.

Bunun yanı sıra Havalimanı içerisinde 297 araç kapasiteli bir otopark da yolcuların hizmetine sunulmuş olup özel aracı ile gelmeyi tercih eden yolcular tarafından kullanılabilmektedir.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

 
Taksi
66 TL / 20 Dk
 
Toplu Taşıma Araçları
2,50 TL / 35 Dk
 
Araç Kiralama
Esnek Fiyat
Taksi

Ortalama Ücret: 66 TL
Ortalama Süre: 20 Dk

Taksiler ile ulaşım sağlamak en konforlu seçenek olacaktır. Taksi bulmak şehrin her yerinde oldukça rahattır.

Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 2,50 TL
Ortalama Süre: 35 Dk

Tekirdağ il sınıdı içerisinde hizmet veren belediye otobüsleri ile ulaşım sağlamak mümkündür. Taksilere göre oldukça hesaplı bir seçenektir.

Araç Kiralama

Ortalama Ücret: Esnek Fiyat

Araç kiralama ofislerden bütçenize ve kendinize uygun araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tekirdağ Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Şehir İçi Ulaşım Fiyatları
Toplu Taşıma Araçları: 2,50 TL
Taksi: 5 TL / Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Tekirdağ'da yoğun olarak otobüsler kullanılmaktadır. Otobüsler için Kent Kart alarak ulaşımlarınızı daha uygun fiyatlara gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tekirdağ içerisinde araç kiralama ofisleri ve taksi durakları oldukça fazladır. Bütçenize göre ulaşım aracı bulabilirsiniz. Daha konforlu ulaşım seçenekleri arasında VIP hizmetlerde yer almaktadır.